Technologie potisku – laser (gravírování)

Reklamní předměty jsou originálním dárkem pro klienty i zaměstnance. V podnikání hrají všemožné maličkosti s logem větší roli než byste si mysleli. Samozřejmě není nutné obdarovávat za každou cenu, ale dárkové předměty často pozitivně ovlivňují vnímání firmy zákazníky i partnery.

Reklamní předměty vybírejte s rozmyslem a darujte věci, které jsou spíše praktické. Mezi takové předměty můžeme zařadit například propisky, vývrtku na víno, různé dřevěné tácy, prkénka, nože apod. Všechny tyto předměty je možné potisknout laserem neboli gravírováním, o kterém vám v tomto článku řekneme více.

Ukázka technologie potisku – laser (gravírování) do dřeva

Lazer (gravírování)

Jde o techniku, která nahrazuje ruční rytí do předmětů. Pomocí laseru vytváříme nápis, logo či nějaký ornament odebráním materiálu. Původně rytci používali různá rydla a vyryté nápisy či ornamenty poté mohli zvýraznit různými kovy (cínem, zlatem, stříbrem či mědí).

Dnes se používá pro rytí rychlý a spolehlivý laserový paprsek. Asi nejpoužívanějším je druh laseru CO2, který umí gravírovat organické materiály jako dřevo, plast, sklo a kůži. Při popisu propagačních předmětů laserem dochází k odpaření svrchní části materiálu (u kovu a plastu cca 0,03 mm, u dřeva se dle tvrdosti hloubka pohybuje od 0,5-1,0 mm).

Laserový paprsek dokáže přesně vypálit i malé detaily loga. Barva výsledného laseru záleží na podkladovém materiálu produktu. U hliníkových propisek bývá výsledné logo bílo-stříbrné, u mosazných do stříbrno zlaté barvy a u stainless steel je barva do šeda.

Laserové gravírování vyniká trvalostí výsledku, přesností, rychlostí a flexibilitou. Nemá téměř žádná omezení a výsledkem je přesný a trvalý popis, který lze odstranit pouze hrubou silou. Laserovým gravírováním je možno vytvořit do povrchu materiálu téměř jakýkoliv plastický ornament, nápis či logo.

Použití

Výhody

  • nesmazatelnost, trvalost
  • přesnost
  • detailní zpracování
  • odolnost
  • bezkontaktní metoda
  • originalita

Nevýhody

  • nelze ovlivnit výslednou barvu motivu
  • možnost gravírovaní pouze některých materiálů
  • nemožnost gravírování do okrajů předmětu

Potiskem reklamních předmětů získáte krásný dárek pro své zaměstnance, partnery či klienty. Tak koukněte na naši nabídku.

 

Pokud si nevíte rady s výběrem potisku, velikostí, podklady nebo dalšími věcmi určitě se na nás obraťte. Rádi vám pomůžeme. Jak se s námi můžete spojit najdete zde.